TFF'den Görülmemiş Ceza

'Laf Ebeleri Haberler' forumunda admin tarafından 23 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. admin

admin Administrator Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    admin Yeni bir Laf Ebeleri haberi

TFF'den Görülmemiş Ceza

Geçtiğimiz hafta Şükrü Saraçoğlu'nda oynanan maçta rakibinin “ümüğünü’’ sıkarak ceza alan Emre Belözoğlu, ülke gündemini sallamaya devam ediyor.

Rakibinin ümüğünü sıkmasının ardından, bir taraftar: “Çocuğumun psikolojisini bozdu, artık yeter!” diyerek Emre'nin olduğu maçlar öncesinde şiddet ve korku tabelasının gösterilmesi için RTÜK’e başvuruda bulundu. Bu talep TFF'nu harakete geçirdi ve futbolcuya, çocukların psikilolojisini bozduğu ve futbolun marka değerine zarar verdiği gerekçesiyle 1 maç ceza verilmesi uygun görüldü.

Olayla ilgili eski Beşiktaş yöneticisi ve yorumcu Sinan Engin’in açıklamaları kamuoyunda yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

"EMRE’Yİ TANIRIM, İYİ ÇOCUK"

Ünlü yorumcu Sinan ENGİN yaptığı bu açıklamayla olayın farklı yönüne dikkat çekip yeni bir algı yarattı. Önceki gece TV programında Ahmet ÇAKAR’ın Emre için “TİNERCİ” demesi üzerine sinirlenen Engin;

“Bakın arkadaşlar o iş öyle değil. Ben Emre'yi tanırım, iyi çocuktur. Olaydan sonra Sultanbeyli’de plato AVM'de buluştuk. Bana; “abi benim için ümük sıktı diyorlar. Ben ümüğün ne demek olduğunu bile bilmem. Maçtan sonra sözlüklerden araştırıp öğrendim. Ne demek olduğunu bilmediğim bir şeyi nasıl yapabilirim. Yaptıysam da bilmeden yapmışımdır, mağdurum.’’ dedi.

Engin sözlerine devam etti: “Bence de çocuk mağdur. Ayrıca adam çok yardımsever. Kendisiyle iki saat konuştuk , iki saat içinde telefonuna 7 tane candy crush'tan can isteği geldi. Hiç birini geri çevirmedi. İnsanlar bu kadar çabuk harcanmamalı, hukukçuları ve psikologları göreve çağırıyorum.’’ dedi.

AÇIKLAMA ÜSTÜNE AÇIKLAMA;

Sinan Enginin bu çağrısı Rasim Ozan Kütahyalı'dan: “Haydaaa!’’ nidası alsa da bu durum hukukçuların ve psikologların harekete geçmesini engellemedi.

İLK AÇIKLAMA TARAFSIZ AVUKAT BENGÜ SU’ DAN: "KASIT YOK!"

Sosyal Güvenlik Kurumunda sözleşmeli olarak çalışan ve bilinen ilk tarafsız hukukçu Bengü SU(63); “Emre açıklamasında ümüğün ne demek olduğunu bile bilmediğini belirtmiş. Dolayısıyla olayda kasıt yok, Emre Bey mağdurdur.’’ dedi ve ekledi: “Ayrıca artık ne zaman emekli olacaksınız sorularından da bıktım arkadaşlar.’’ dedi.

AZİZ BAŞGAN DURUR MU?

Fenerbahçe spor kulubu başkanı Aziz Yıldırım'dan da destek geldi. Ancak sadece destek geldi. Yıldırım yaptığı açıklamada; "Arkadaşlar son kez söylüyorum, biz şike yapmadık olay siyasidir. Emre yeniden yargılansın.’’ dedi.

TFF’DEN TARİHİ KARAR

Emre ile ilgili bütün yaşananların ardından son olarak Sinan Engin'in: “Ben demiştim.’’ açıklaması üzerine TFF olaya daha fazla kayıtsız kalamadı: “Fenerbahçe spor kulübünün semi profesyonel oyuncusu Emre Belözoğlu'na disiplin kurulumuzca daha önce 1 maç spor müsabakalarından men cezası verilmişti. Ancak oluşan kamuoyunda vicdanları rahatlatmak yine bize düşer ve verilen cezayı “YARIM’’ maça indirdik.’’ Açıklamasını yaptı ve sustu.

EN YARATICI ÇÖZÜM ÖSYM’ DEN

Cezanın çözümü için her kafadan bir ses çıksa da en mantıksız çözüm ÖSYM'den geldi. Başkan; “Bizce emre ilk 30 dk oyuna girebilmeli. Son 5 dk da çıkamamalı. Biz bu uygulamayı yıllardır tadıyoruz. Devre arası oyun süresine dahil midir bilmiyoruz ama en adil çözüm bu.’’ diyerek yüreklere su serpti.

Abdulkadir ILICAK Lüksemburg'dan bildiriyor.
    Haberin aslına yolculuk

2. 1de1

1de1 Taze Laf Ebesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adam olmaz

Bu Sayfayı Paylaş